Győrszentiván - ÉlesztŐ7 - 2026
Kedves Barátaink! 
 
Fogadjátok sok szeretettel a győrszentiváni ÉlesztŐ7 összefoglalóját!🤗
Örömmel gondolunk vissza az ott töltött tíz napra, a közösen megélt pillanatokra. Nagy hála van a szívünkben a találkozásokért, nyitott szívekért, a helyiek vendégszeretetéért és mindazokért, akikkel ezen a héten együtt növekedtünk hitben és szeretetben. Köszönünk minden támogatást és imádságot!🤍
Köszönjük, Győrszentiván!🙌
,,Hálát adunk Istennek mindnyájatokért mindenkor, amikor megemlékezünk rólatok imádságainkban."✨ 1 Tessz 1,2

Heti hajónapló – ÉlesztŐ7 Városmisszió – Győrszentiván– 2026

2026. 02. 01. Vasárnap - Elindult az ÉlesztŐ Városmisszió

... és Rajt! Megjöttünk, indulunk. A Győrszentiváni ÉlesztŐ zászlót bont és tengerre száll. 

⛪A három nyitószentmisén elhangzottakkal egybevágóan, egész héten várunk minden érdeklődőt a szentiváni ÉlesztŐ-s programokra. 

🙏Ami minket illet, a mai napunk a készülődésről szólt. Óráinkat megbeszélések és próbák hálózták be, a hétvégén megindult közösségépítés folytatásával egybekötve. Délután még csendes lelki időre, és lelkesítő esti imára is jutott idő. 

🙏Hálával a szívünkben gondolunk már most a helyi közösségre, akiknek a vendégszeretetét és nyitottságát élvezhetjük.

Kérünk titeket, hordozzátok missziónkat imáitokban! 

 

2026. 02. 02. Hétfő -Első találkozásaink🔥

⛵Hajónk utazási sebességre állt, és megtörténtek az első találkozások. 

🏫A reggelt drámaórákkal kezdtük. A Szent Benedek Iskola 5.-8.-os diákjai Panchinello történetének ÉlesztŐ-s feldolgozása által tanulhattak Isten feltétel nélküli szeretetéről, majd kiscsoportban osztották meg velünk gondolataikat. 

🚪Az első kopogtatások is megtörténtek, délelőtt és délután is jártuk Győrszentiván utcáit, ezáltal sok emberi jellemet, szokást és történetet megismerve és mint mindig; legalább annyit tanultunk mi a helyiektől, mint ők tőlünk. 🙏

😍Kora délután az óvoda előtt is könnyen futhatott az ember ÉlesztŐ-sökbe, hiszen heti első térmissziónkat végeztük ott, beszélgetve kicsikkel és nagyokkal. 

🕯️A napot végül egy esti gyertyaszentelő misével zártuk, ahol az ÉlesztŐ kisebb, mise eleji imádsággal vett részt. 🕯️

Hálásan köszönünk minden imát és kérünk, folytassátok! 🙏

 

2026. 02. 03. - Kedd

⛵Hajónk tovább halad, új vizeken (is), itt-ott fagyos jégtáblákon át, de a korábbi lelkesedésből mit sem veszítve.

🚪A kopogtatás délelőtt és délután is új találkozásokat tett lehetővé, ajtóról ajtóra, történetről történetre, imaszándékról imaszándékra haladtunk, miközben a hit és Isten is gyakran szóba került. 

🏫A Szent Benedek Iskola is része maradt missziós tevékenységünknek, ami a mai napon az iskolákban tartott hittanórák révén nyilvánult meg. Itt a gyerekek többek közt a közösség erejéről hallhattak tőlünk tanúságtételek és kicsoportos beszélgetés által.

⛪Az iskola diákjai délben diákmisén vettek részt, ahol Szent Balázs napjának alkalmából balázsáldásban is részesülhettek, és néhol a zenei szolgálatba is besegíthettek. 🎶

❄️A néhol dermesztő hideg ellenére sem maradt el az iskola előtti térmisszió, ahol teával, zsíroskenyérrel, és egy beszélgetés lehetőségével kínáltuk a diákokat, és az értük jövő szülőket. ☕

🙏Végül utolsó napi programként a szokásos esti ima valósult meg, a Keresztelő Szent János plébániatemplomban. 

⛵Hajónk a holnapi nap egy kis pihenés erejéig horgonyt vet, de este 7-kor esti imával folytatjuk a templomban. 

🙏Ismét hálásan köszönünk minden eddig és ezután elmondott imát az ÉlesztŐ-ért. ❤️

2026. 02. 04. - Szerdai pihenőnap🔥

⛵A korábbi napok fáradalmait kiphenendő, a mai napon az ÉlesztŐ-kön szokásos könnyed napunkat tartottuk. A hajó kicsit horgonyt vetett, de este felhúzta azt és folytatta útját...

⛪...hiszen a Keresztelő Szent János Plébániatemplomban esti imát tartottunk, aminek a témája a kegyelmi tőke, azaz életünk ügyeinek, "bármijeinek" Istennek való ajánlása volt. 

Köszönjük imáitokat! Számítotok! 🙏

 

2026. 02. 05. - "A" csütörtök🔥

😍Nem véletlen "A". Ahogy a belsős esti imánkban is elhangzott, a mai egy igazi "ÉlesztŐ"-s nap volt. 

⛵Érzésre, a hajó elérte eddigi legnagyobb sebességét. A mai napot rengeteg találkozás, különleges esemény tette Krisztus fényében ragyogó szépséggé. 

🚪Ismét megjártuk az utcákat, csöngetve és kopogtatva, találkozásokat és azokban Istent keresve. Győrszentiván egyre nagyobb részét fedjük le így, a program végéhez közeledve. 

🏫Egyik délelőtti programunk a Móricz Zsigmond iskolában való óratartás volt. A diákok nagy lelkesedéssel fogadták a szünetben történt zenélést is. 

🫂Ugyanebben az időben egyik csapatunk a táplánypusztai Dr. Piróth Endre Integrált Szociális Intézményben járt. A lakók és a dolgozók nagy lelkesedéssel vártak minket, amiért mi felfoghatatlan hálát érzünk, ami a látogatás nagy sikerének kontextusában vált igazán teljessé. Hálásan köszönjük mindenkinek a részvételt és a segítséget! Az ottani találkozások még sokáig velünk maradnak.

📖Ugyanígy igaz ez az esti Katekumen alkalomra is, ahol az elhangzott tanúságtételek nem csak sok résztvevő számára, de az ÉlesztŐ-s csapatnak is meghatározóak voltak. Az estére sokféle ember érkezett: hosszú évek óta gyakoroló hívőtől a Krisztust alig ismerőkig terjedt a résztvevők skálája. 

Köszönjük imáitokat! Így, a véghajrában, kérünk folytassátok tovább! 🙏

 

2026. 02. 06. Péntek – Teljes gőzzel előre

⛵Igazából az "A" ide is illene, úgy tűnik maximum sebességre kapcsoltunk, és csak úgy szeljük a hullámokat. Rendületlen, Krisztussal, Krisztusban, Krisztusért. 

🚪Szokásos módon folytatódott a kopogtatás, közösségünk érésével és a dinamika fejlődésével a korábbinál is több szép találkozásról mesélnek az utcát járók.

🏫Délelőtt a Szent Benedek Iskolában tartottunk tanári lelkigyakorlatot, aminek része volt kiscsoportos beszélgetés, drámajáték és ima. Hálásan fogadtuk a tanári kar személyes megosztásait a csoportos körökben. Nyitottságotok emléke velünk marad. ❤️

👵Csapatunk egy része egy helyi idősközösséget is meglátogatott. A tagok nagy nyitottsággal és lelkesedéssel fogadták az ÉlesztŐ-t, és hosszú beszélgetések is alakultak. 

🫂Este egy ifjúsági est zajlott le a Szent Benedek Iskolában, ahol a barátság témakörét jártuk körül kiscsoportos keretek között, majd egy imában is. Az este folyamán előfordult még ismerkedés, táncház és Győzőbá kenyérlángosának elfogyasztása is. Nagy sikert aratott, az már biztos. 

⛪Esti imánk témája az öröm volt. Nagy megtiszteltetés volt Cirill főapátot is köreinkben köszönteni a templomban ma este. 

🙏Mondanom kell még? Rengeteget számítanak az imák! Kérlek, folytassátok! 

 

2026. 02. 07. Szombat - Az utolsó teljes nap🔥

⛵Hajónk utazik - és megközelíti a kikötőt. Az utazósebesség ma is nagy volt, tartottuk a korábbi napok ütemét. 

🧀🥕A reggelt a helyi termelői piacon indítottuk, ÉlesztŐ-s koncerttel, és a kilátogatókkal való beszélgetéssel. Köszönjük mindenkinek a nyiottságát, a találkozáskora adott lehetőségeket! 

🏫Délutan a Szent Benedek Iskolában tartottunk családi délutánt, ahol a szülők egy előadáson vettek részt, a gyerekek pedig különféle foglalkozásokon töltötték az időt. A program vége egy közös imádság volt. 

🙏Hát, ez volt az utolsó teljes nap. Köszönünk minden imát, bárorítást, rólunk szóló gondolatot. Ti is segítettek terjeszteni az Úr nevét.🙏

 

2026. 02. 08. Vasárnap - ami nem a vég, hanem az új kezdet 🔥

⛵A hajó révbe ért, kikötött. Mi kiszálltunk, de az ÉlesztŐ itt nem áll meg - a győrszentiván közösség tovább hordozza a lángot amit mi keltettünk. 

⛪A nap mindkét zárómiséjén épp úgy kifejeztük hálánkat a helyieknek, mint itt most. A missziót tenyerén hordozókat álldja meg az Isten! 🙏Többen tanúságot is tettünk a miséken a héten átélt élményekről, találkozásokról, alkalmakról, mikor megérintett minket Jézus. Választék volt bőven, ez tény.

🏫Ezek után a helyiekkel közös ima és ebéd után "főhadiszállásunkon", a Szent Benedek Iskolában tartottunk közös kiértékelést, amit (pont mint egész hetünket) áthatott az egység és a szeretet. 

🔥Az ÉlesztŐ nem vész el, csak átalakul. Ahogy Titusz atya mondta "Az élet hosszútávfutás, ez pedig sprint volt". Ám minden okunk megvan hinni azt, hogy ez a sprint a hosszútávfutásra egy jó indítás, felkészülés volt. Egy biztos: mi hálásak vagyunk, és a sprinteket is időről időre folytatni fogjuk. 🔥

🙏Köszönünk minden imát, minden gondolatot, viszont arra kérünk: ne hagyjátok abba! Imádkozzatok a misszióért, Krisztus nevének terjesztéséért! Mi imádkozunk érte, és értetek is.🙏

ÉlesztŐ - Életre hívunk ☘️