Heti hajónapló – ÉlesztŐ7 Városmisszió – Győrszentiván– 2026
2026. 02. 01. Vasárnap - Elindult az ÉlesztŐ Városmisszió
... és Rajt! Megjöttünk, indulunk. A Győrszentiváni ÉlesztŐ zászlót bont és tengerre száll.
A három nyitószentmisén elhangzottakkal egybevágóan, egész héten várunk minden érdeklődőt a szentiváni ÉlesztŐ-s programokra.
Ami minket illet, a mai napunk a készülődésről szólt. Óráinkat megbeszélések és próbák hálózták be, a hétvégén megindult közösségépítés folytatásával egybekötve. Délután még csendes lelki időre, és lelkesítő esti imára is jutott idő.
Hálával a szívünkben gondolunk már most a helyi közösségre, akiknek a vendégszeretetét és nyitottságát élvezhetjük.
Kérünk titeket, hordozzátok missziónkat imáitokban!
2026. 02. 02. Hétfő -Első találkozásaink
Hajónk utazási sebességre állt, és megtörténtek az első találkozások.
A reggelt drámaórákkal kezdtük. A Szent Benedek Iskola 5.-8.-os diákjai Panchinello történetének ÉlesztŐ-s feldolgozása által tanulhattak Isten feltétel nélküli szeretetéről, majd kiscsoportban osztották meg velünk gondolataikat.
Az első kopogtatások is megtörténtek, délelőtt és délután is jártuk Győrszentiván utcáit, ezáltal sok emberi jellemet, szokást és történetet megismerve és mint mindig; legalább annyit tanultunk mi a helyiektől, mint ők tőlünk.
Kora délután az óvoda előtt is könnyen futhatott az ember ÉlesztŐ-sökbe, hiszen heti első térmissziónkat végeztük ott, beszélgetve kicsikkel és nagyokkal.
A napot végül egy esti gyertyaszentelő misével zártuk, ahol az ÉlesztŐ kisebb, mise eleji imádsággal vett részt.
Hálásan köszönünk minden imát és kérünk, folytassátok!
2026. 02. 03. - Kedd
Hajónk tovább halad, új vizeken (is), itt-ott fagyos jégtáblákon át, de a korábbi lelkesedésből mit sem veszítve.
A kopogtatás délelőtt és délután is új találkozásokat tett lehetővé, ajtóról ajtóra, történetről történetre, imaszándékról imaszándékra haladtunk, miközben a hit és Isten is gyakran szóba került.
A Szent Benedek Iskola is része maradt missziós tevékenységünknek, ami a mai napon az iskolákban tartott hittanórák révén nyilvánult meg. Itt a gyerekek többek közt a közösség erejéről hallhattak tőlünk tanúságtételek és kicsoportos beszélgetés által.
Az iskola diákjai délben diákmisén vettek részt, ahol Szent Balázs napjának alkalmából balázsáldásban is részesülhettek, és néhol a zenei szolgálatba is besegíthettek.
A néhol dermesztő hideg ellenére sem maradt el az iskola előtti térmisszió, ahol teával, zsíroskenyérrel, és egy beszélgetés lehetőségével kínáltuk a diákokat, és az értük jövő szülőket.
Végül utolsó napi programként a szokásos esti ima valósult meg, a Keresztelő Szent János plébániatemplomban.
Hajónk a holnapi nap egy kis pihenés erejéig horgonyt vet, de este 7-kor esti imával folytatjuk a templomban.
Ismét hálásan köszönünk minden eddig és ezután elmondott imát az ÉlesztŐ-ért.
2026. 02. 04. - Szerdai pihenőnap
A korábbi napok fáradalmait kiphenendő, a mai napon az ÉlesztŐ-kön szokásos könnyed napunkat tartottuk. A hajó kicsit horgonyt vetett, de este felhúzta azt és folytatta útját...
...hiszen a Keresztelő Szent János Plébániatemplomban esti imát tartottunk, aminek a témája a kegyelmi tőke, azaz életünk ügyeinek, "bármijeinek" Istennek való ajánlása volt.
Köszönjük imáitokat! Számítotok!
2026. 02. 05. - "A" csütörtök
Nem véletlen "A". Ahogy a belsős esti imánkban is elhangzott, a mai egy igazi "ÉlesztŐ"-s nap volt.
Érzésre, a hajó elérte eddigi legnagyobb sebességét. A mai napot rengeteg találkozás, különleges esemény tette Krisztus fényében ragyogó szépséggé.
Ismét megjártuk az utcákat, csöngetve és kopogtatva, találkozásokat és azokban Istent keresve. Győrszentiván egyre nagyobb részét fedjük le így, a program végéhez közeledve.
Egyik délelőtti programunk a Móricz Zsigmond iskolában való óratartás volt. A diákok nagy lelkesedéssel fogadták a szünetben történt zenélést is.
Ugyanebben az időben egyik csapatunk a táplánypusztai Dr. Piróth Endre Integrált Szociális Intézményben járt. A lakók és a dolgozók nagy lelkesedéssel vártak minket, amiért mi felfoghatatlan hálát érzünk, ami a látogatás nagy sikerének kontextusában vált igazán teljessé. Hálásan köszönjük mindenkinek a részvételt és a segítséget! Az ottani találkozások még sokáig velünk maradnak.
Ugyanígy igaz ez az esti Katekumen alkalomra is, ahol az elhangzott tanúságtételek nem csak sok résztvevő számára, de az ÉlesztŐ-s csapatnak is meghatározóak voltak. Az estére sokféle ember érkezett: hosszú évek óta gyakoroló hívőtől a Krisztust alig ismerőkig terjedt a résztvevők skálája.
Köszönjük imáitokat! Így, a véghajrában, kérünk folytassátok tovább!
2026. 02. 06. Péntek – Teljes gőzzel előre
Igazából az "A" ide is illene, úgy tűnik maximum sebességre kapcsoltunk, és csak úgy szeljük a hullámokat. Rendületlen, Krisztussal, Krisztusban, Krisztusért.
Szokásos módon folytatódott a kopogtatás, közösségünk érésével és a dinamika fejlődésével a korábbinál is több szép találkozásról mesélnek az utcát járók.
Délelőtt a Szent Benedek Iskolában tartottunk tanári lelkigyakorlatot, aminek része volt kiscsoportos beszélgetés, drámajáték és ima. Hálásan fogadtuk a tanári kar személyes megosztásait a csoportos körökben. Nyitottságotok emléke velünk marad.
Csapatunk egy része egy helyi idősközösséget is meglátogatott. A tagok nagy nyitottsággal és lelkesedéssel fogadták az ÉlesztŐ-t, és hosszú beszélgetések is alakultak.
Este egy ifjúsági est zajlott le a Szent Benedek Iskolában, ahol a barátság témakörét jártuk körül kiscsoportos keretek között, majd egy imában is. Az este folyamán előfordult még ismerkedés, táncház és Győzőbá kenyérlángosának elfogyasztása is. Nagy sikert aratott, az már biztos.
Esti imánk témája az öröm volt. Nagy megtiszteltetés volt Cirill főapátot is köreinkben köszönteni a templomban ma este.
Mondanom kell még? Rengeteget számítanak az imák! Kérlek, folytassátok!
2026. 02. 07. Szombat - Az utolsó teljes nap
Hajónk utazik - és megközelíti a kikötőt. Az utazósebesség ma is nagy volt, tartottuk a korábbi napok ütemét.
A reggelt a helyi termelői piacon indítottuk, ÉlesztŐ-s koncerttel, és a kilátogatókkal való beszélgetéssel. Köszönjük mindenkinek a nyiottságát, a találkozáskora adott lehetőségeket!
Délutan a Szent Benedek Iskolában tartottunk családi délutánt, ahol a szülők egy előadáson vettek részt, a gyerekek pedig különféle foglalkozásokon töltötték az időt. A program vége egy közös imádság volt.
Hát, ez volt az utolsó teljes nap. Köszönünk minden imát, bárorítást, rólunk szóló gondolatot. Ti is segítettek terjeszteni az Úr nevét.
2026. 02. 08. Vasárnap - ami nem a vég, hanem az új kezdet
A hajó révbe ért, kikötött. Mi kiszálltunk, de az ÉlesztŐ itt nem áll meg - a győrszentiván közösség tovább hordozza a lángot amit mi keltettünk.
A nap mindkét zárómiséjén épp úgy kifejeztük hálánkat a helyieknek, mint itt most. A missziót tenyerén hordozókat álldja meg az Isten!
Többen tanúságot is tettünk a miséken a héten átélt élményekről, találkozásokról, alkalmakról, mikor megérintett minket Jézus. Választék volt bőven, ez tény.
Ezek után a helyiekkel közös ima és ebéd után "főhadiszállásunkon", a Szent Benedek Iskolában tartottunk közös kiértékelést, amit (pont mint egész hetünket) áthatott az egység és a szeretet.
Az ÉlesztŐ nem vész el, csak átalakul. Ahogy Titusz atya mondta "Az élet hosszútávfutás, ez pedig sprint volt". Ám minden okunk megvan hinni azt, hogy ez a sprint a hosszútávfutásra egy jó indítás, felkészülés volt. Egy biztos: mi hálásak vagyunk, és a sprinteket is időről időre folytatni fogjuk.
Köszönünk minden imát, minden gondolatot, viszont arra kérünk: ne hagyjátok abba! Imádkozzatok a misszióért, Krisztus nevének terjesztéséért! Mi imádkozunk érte, és értetek is.
ÉlesztŐ - Életre hívunk